STRONA GŁÓWNA       GALERIA       KONTAKT       CENNIK       TECHNOLOGIA

 

NEOPOTTER

O PRACOWNI

                                                                                                                                                                  

PRACOWNIA CERAMIKI HISTORYCZNEJ  NEOPOTTER  JEST WYNIKIEM FUZJI WRODZONYCH UMIEJĘTNOŚCI "ROBIENIA RZECZY ŁADNYCH  Z NICZEGO" I WIEDZY ZDOBYTEJ PRZEZ PIĘĆ LAT "MOZOLNEGO" ZGŁĘBIANIA MEANDRÓW ARCHEOLOGII WSZELAKIEJ.

 

DUSZĘ ZAPRZEDAŁEM TECHNIKOM GARNCARSKIM, JAKIMI POSŁUGIWANO SIĘ MIĘDZY ODRĄ A BUGIEM W OKRESIE OD XIII DO XVI WIEKU, CZYLI CERAMICE ROZWINIĘTEGO I PÓŹNEGO ŚREDNIOWIECZA LUB, JAK TWIERDZĄ NIEKTÓRZY, CERAMICE GOTYCKIEJ CZY KOLONIZACYJNEJ. OCZYWIŚCIE  W SWEJ PRACY PODRÓŻUJĘ W "CZASIE I PRZESTRZENI", CO BARDZO ŁATWO ZAOBSERWOWAĆ PRZEGLĄDAJĄC GALERIĘ MOICH WYROBÓW, JEDNAK OWE PODRÓŻE TO TYLKO WYCIECZKI, PO KTÓRYCH Z RADOŚCIĄ POWRACA SIĘ DO CODZIENNOŚCI.

 

DĄŻĄC DO WYKONANIA IDEALNYCH KOPII CERAMIKI ŚREDNIOWIECZNEJ, CHARAKTERYZUJĄCYCH SIĘ (OBOK NONSZALANCJI WYKONANIA) PARAMETRAMI TECHNICZNYMI ORYGINAŁÓW, POSŁUGUJĘ SIĘ, OBOK PRYMITYWNYCH TECHNIK I NARZĘDZI, CAŁKIEM WSPÓŁCZESNYMI URZĄDZENIAMI, NP. PIECEM ELEKTRYCZNYM. JAKO JEDYNY POZWALA ON W 100% ODTWORZYĆ OKREŚLONE NA PODSTAWIE BADAŃ LABORATORYJNYCH  TEMPERATURY WYPAŁU ŚREDNIOWIECZNYCH WYROBÓW GLINIANYCH, A W KONSEKWENCJI UZYSKAĆ ICH RZECZYWISTE WŁAŚCIWOŚCI UŻYTKOWE.

 

WYKONUJĘ ZAMÓWIENIA NA PODSTAWIE DOSTARCZONEJ MI DOKUMENTACJI LUB WŁASNYCH POSZUKIWAŃ BIBLIOGRAFICZNYCH, A CENY MOICH WYROBÓW SĄ NAPRAWDĘ PRZYSTĘPNE, JEŚLI PORÓWNAĆ JE Z CENAMI PRODUKOWANYCH MASZYNOWO DONICZEK, JAKIE MOŻNA KUPIĆ W KAŻDYM SUPERMARKECIE .

 

 

WSZYSTKIE MOJE NACZYNIA, KAFLE I INNE PRODUKTY SĄ OZNACZONE TAKĄ MARKĄ, JAK WIDOCZNA OBOK. ZWYCZAJOWO PRZYSTAWIANA JEST ONA GŁÓWNIE NA DNACH    I W RZECZYWISTOŚCI MA OKOŁO 1 CM ŚREDNICY.

© NEOPOTTER 2007-2011

STRONA GŁÓWNA       GALERIA       KONTAKT       CENNIK       TECHNOLOGIA